Press "Enter" to skip to content

6. Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska

Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska wyruszy z Wrocławia już po raz szósty. Rozpocznie się 2 lipca we wrocławskiej katedrze, aby po czterech dniach dotrzeć na Jasną Górę.

Tradycyjnie miejscami noclegów będą Bierutów, Kluczbork oraz Kamyk. Mogą w niej wziąć wszyscy, którzy w stopniu podstawowym posiadają umiejętność poruszania się na rolkach oraz którzy mają dostateczną kondycję, a także ci, którzy w duchu wiary katolickiej pragną przeżyć duchowe rekolekcje.

Fot. photo@jerzybabiak.com

Tematem tegorocznej pielgrzymki będzie: „Pokój zamiast wojny”, gdzie w poszczególnych dniach zostaną poruszone w czasie konferencji tematy: niespokojny świat, skonfliktowane serce, duchowy porządek, być narzędziem pokoju. Pielgrzymce będzie towarzyszyć akcja pomocowa tzw. „Kilometry miłości”, gdzie uczestnicy zgodnie z własną wolą, zapłacą za przejechany kilometr dowolną kwotę, aby pomoc dzieciom i młodzieży z placówki misyjnej i oratorium w Monrovii w Liberii. Zapisy poprzez formularz elektroniczny trwają do 6 czerwca.

Organizatorami są: Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu oraz Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzie Światu we Wrocławiu. Więcej informacji na stronie: rolkowa-wroc.pl.

Kontakt: ks. Jerzy Babiak sdb – organizator, kierownik Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska

tel. +48 608 51 41 56
jerzy.babiak@salez-wroc.pl

Comments are closed.