Press "Enter" to skip to content

Największe w Polsce zawody Working Equitation

Od 9 do 12 czerwca na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigowego Partynice odbędą się największe w Polsce zawody Working Equitation. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina jeździecka, składająca się z testu ujeżdżenia, zręczności oraz szybkości. W zawodach udział weźmie 70 zawodników, w tym 15 z zagranicy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przed nami trzecia edycja międzynarodowych zawodów Working Equitation. Na stracie zameldowało się 70 zawodników, w tym 15 z zagranicy. Rozegrane zostaną wszystkie klasy, w tym najtrudniejsza Masters oraz unikalna w skali świata klasa Working Equitation Bez Ogłowia (BO), w której zawodnicy startują tylko na cordeo. Sędzią główną zawodów będzie sędzina międzynarodowa Nicola Danner z Niemiec.

Fot. Wrocławski Tor Wyścigów Konnych-Partynice

Working Equitation to obecnie najszybciej rozwijająca się dyscyplina jeździecka na świecie, wywodząca się z Francji i Portugalii. Polega na zaprezentowania umiejętności konia przydatnych do pracy w terenie przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej pracy ujeżdżeniowej.

Aby zilustrować czym jest Working Equitation, trzeba wskazać na kilka elementów. Zawody składają się z testu ujeżdżenia, zbliżonego do klasycznego ujeżdżenia tylko bardziej nastawionego na manewry wykonywane przy pracy.

Drugiego dnia rozgrywany jest zwykle test zręczności, polegający na pokonywaniu przeszkód gimnastycznych (np. slalom czy ósemka) lub terenowych (takich jak mostek, bramka, skok) na styl. Ocenia się tu spokój, podporządkowanie i ułożenie konia.

Ostatnim testem jest test szybkości, gdzie te same przeszkody pokonywane są na czas. Z pewnością Working Equitation jest bardzo widowiskowe i dostępne dla jeźdźców i koni na każdym poziomie zaawansowania.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

inf.pras.

Comments are closed.