Press "Enter" to skip to content

Arsenał Miejski zaprasza na ognistą imprezę

Po dwóch latach przerwy Arsenał Miejski zaprasza na kolejną edycję imprezy plenerowej „Ludzie Ognia” organizowanej w ramach Święta Wrocławia. Zostaną zaprezentowane rzemiosła funkcjonujące na Śląsku w początkach naszej ery, oparte na wykorzystaniu ognia.

W programie tego rodzinnego festynu dla dużych i małych Arsenał Miejski przygotował mnóstwo ogniowych atrakcji. Kulminacyjnym punktem będzie spektakularne burzenie pieca dymarskiego, z którego wydobędziemy rozgrzaną do czerwoności bryłę żelaza.

Fot. Arsenał Miejski

Odbędzie się też zapierający dech w piersiach pokaz ogniowy z wykorzystaniem pyłu bursztynowego. Do boju staną oddziały rzymskich legionistów Legio XIIII i barbarzyńskich wojów ludu Hariów.

W trakcie festynu Arsenał Miejski przedstawi całą paletę innych „wysokotemperaturowych” rzemiosł od kowalstwa po wyrób naczyń z gliny.

Ale to nie koniec atrakcji. Organizatorzy przygotowali też kreatywne warsztaty manualno-plastyczne skierowane do rodzin z dziećmi, wykorzystujących motywy zaczerpnięte z kultury antycznej; warsztaty języka łacińskiego prowadzone przez Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na pokaz burzenia pieca i podpalania pyłu bursztynowego z audiodeskrypcją obowiązują zapisy pod numerem telefonu 601 35 99 23.

Kiedy: 18 i 19 czerwca 2022 11.00-18.00

Gdzie: Arsenał Miejski (dziedziniec), ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław

Wstęp wolny!

Comments are closed.