Press "Enter" to skip to content

Nocny Półmaraton powraca po przerwie

Po trzech latach powraca tak wyczekiwany 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Ulicami miasta pobiegnie 12 000 bohaterów sportowej rywalizacji z kilkudziesięciu krajów świata.

Ponownie w rytm muzyki, znów w imponującej nocnej scenerii ulic stolicy Dolnego Śląska. To jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych na mapie Polski, podobnie jak w ubiegłych latach, sponsorem tytularnym jest PKO Bank Polski.

Fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Dla większości uczestników, zmagających się z dystansem ponad 21 kilometrów celem jest rywalizacja z własnymi słabościami, a ukończenie biegu często wiąże się z realizacją postanowień, a nawet życiowych celów. Z kolei główną intencją organizatorów jest popularyzacja sportu powszechnego, aktywnego i zdrowego stylu życia oraz promocja uroków naszego pięknego miasta. Trasę biegu zaplanowano w taki sposób, by jej walory wizualne na długo zapadły w pamięć uczestników.

Sportowe zmagania rozpoczną się i zakończą na pięknym, zabytkowym wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Tuż przed decydującym finiszem biegacze, dla których sam udział ma większą wartość niż wynik, z pewnością zwolnią z wrażenia, by podziwiać festiwal świateł fontanny Pergoli.

Nie do zapomnienia będzie też bieg przez wnętrze Hali Stulecia, w której tak wielu Wrocławian zaledwie parę tygodni temu świętowało tytuł Mistrza Polski dla koszykarskiego Śląska Wrocław. Wiele osób zwolni także przy niezwykłych iluminacjach najpiękniejszych zabytków na trasie. Pamiątkowe zdjęcie przy pięknie rozświetlonym Moście Grunwaldzkim może być jednym z cenniejszych trofeów wrocławskiego biegu.

Motywacją do przyspieszenia będzie z kolei porywająca muzyka. W tej edycji pobiegniemy w rytm rocka. Energetyczne dźwięki gitar, rytmiczne brzmienie perkusji, napędzą 12 tysięcy bohaterów sportowej rywalizacji.

Fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Na mecie biegowych zmagań, oprócz owacji i uznania widowni, będą czekać unikatowe, bo świecące w ciemności, pamiątkowe medale, które przez lata będą przywoływać biegaczom uśmiech na twarzach na wspomnienie uczucia satysfakcji z ostatnich kroków finiszu.

Przy organizacji wydarzenia z udziałem tysięcy uczestników organizatorzy nie zapominają o odpowiedzialności ekologicznej. Stąd też niegdyś powszechne plastikowe naczynia i butelki zastąpią papierowe kubki, a o uzupełnianie płynów i regenerację biegaczy zadba wrocławskie MPWIK dostarczając nielimitowaną, a przy tym zdrową kranówkę.

To nie jedyne ekologiczne rozwiązanie zaproponowane przez organizatora. By nie zaśmiecać miasta plastikowymi butelkami oraz foliowymi reklamówkami, w których były wręczane pakiety startowe oraz tonami papieru, który był wykorzystywany przy weryfikacji zawodników, biegacze otrzymają do ręki numer startowy i koszulkę w oparciu o spersonalizowany QR kod.

Dla wszystkich tych, którzy startują w biegach również w celach charytatywnych udział w 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie może być też okazją do wsparcia walczącej o wolność Ukrainy. Pomoże w tym specjalny kod QR znajdujący się na numerach startowych.

Numery startowe będzie można odebrać 17 czerwca w godzinach 9:00 – 22:00, 18 czerwca w 9:00 – 21:30, w koronie Stadionu Olimpijskiego. Warto dodać, że każdy posiadacz numeru startowego może w dniach 18-19 czerwca poruszać się komunikacją miejską za darmo. Biletem jest numer startowy.

Fot. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Nieczujących się na siłach, by pokonać półmaratoński dystans, a w szczególności rodziny z dziećmi, mogą spróbować swoich sił w wydarzeniu towarzyszącym – PKO Wieczornym Biegu Rodzinnym im. Jerzego Witkowskiego. W nim każdy jest zwycięzcą. Po pokonaniu dystansu 1,4 km na mecie dla uczestników będą oczekiwać, dla niektórych zapewne zdobyty pierwszy raz w życiu, pamiątkowe medale.

PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego startuje o godzinie 19:00. Start 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu o godzinie 21.30 ze Stadionu Olimpijskiego.

inf.pras.

Comments are closed.